barefoot program

Dítě na těle 2017

V sobotu proběhl v Rodinném parku Mirakulum už čtvrtý ročník jedné z nejpříjemnějších letních akcí pro rodiče s dětmi Dítě na těle 2017. Podle mě šlo o úplně nejpovedenější vydání. Počasí vyšlo skvělé, nebylo vedro, sluníčko tu a tam prosvítlo skrze mraky a navzdory předpovědi ani jednou nezapršelo. Všichni, kdo cestu kvůli rosničkám nevzdali předem, nelitovali. 

My jsme se letos opět účastnili na straně organizátorů a vezli jsme s sebou celý náš venkovní bosý program (myslím, že budeme brzy potřebovat větší auto). Holky a můj muž byli se mnou taky, ale v podstatě se jen tu a tam mihli kolem, aby jedna přes druhou vyprávěly, co před chvílí zažily (a tatínek upřesňoval realitu) a zase běželi dál. Užívali si tu fůru atrakcí, které Mirakulum dětem nabízí. Fakt jsem zírala, že Rozárka prý zvládla vylézt na takový ten obrovský žlutozelený obrácený trychtýř. Prostě to byl parádní den, nadšení na všech stranách, a tak to má být. Rodina a přátelé, práce, koníčky, všechno v jednom dokonalém balíku.

barefoot walk

Ještě teď celá uvnitř vrním blahem. Jsem moc ráda, že jsme zase jeli a znovu zdravím všechny, kteří se přišli na pár chvil zastavit, posedět na dece a popovídat si. Bylo bezva poslouchat, jak to tam bzučí nadšením, pozorovat šťastné majitele nových šátků, jak se s nimi mazlí. Dívat se, jak děti naboso skotačí před naším stánkem. Tu a tam zaslechnout: „Jantarko, jsou tady budoucí rodiče dvojčat, poradíš?“ a běžet zase o kus dál. A hlavně vidět rozesmáté tváře a tu spoustu lásky a něhy všude kolem.

Náš stánek..

Moc děkujeme Jitce Svobodové z brněnského RC MaTáTa, že jsme se mohli přidat k jejímu stánku. Milí brňáci, jak já vám tu Jitku a jejich úžasné akce závidím! Jestli je nesledujete, sledujte. Stojí to za to, Jitka umí vykouzlit neuvěřitelně pohodovou atmosféru a každý, kdo přijde poprvé, je během pěti minut součástí její obrovské rodiny.

Chcete vidět, jak vypadá stánek, kde je najednou 38 šátků, 3 ring slingy, 15 ručně tkaných šátků a 30 nosítek?

Takhle:

To je sbírka z MaTáTy. Řeknu vám, je to opravdu zážitek si to všechno pomazlit a vyzkoušet. Číhejte na jejich události, pořádají „osahávačky“ a to je teprve něco. Tam se vyplatí jet přes půl republiky! Do dneška vzpomínám, jak jsme před dvěma lety s Jitkou v MaTáTě spaly a hlídaly jsme ty skvosty. Ááách..

Hned vedle jsme se usadily my (já a Terka Vanečková – to je pro změnu taky látková poradkyně Bambooliku) s bosou stezkou a programem pro zdravá chodidla. Chvílemi jsme si říkaly, že by možná bylo jednodušší s sebou prostě vzít jen Houpací prkna a spol, Rooty Rug, lano, pískoviště, pár klacíků a kupu kostek. Protože se náš pečlivě připravený program prostě přirozeně zvrhával v herní anarchii. Každopádně se mrňata bavila a o to ve finále jde, že jo. Je to přeci jen stavěné na děti, které fakt už chodí a tady jich až tolik nebylo 😉 Na druhou stranu se maminky mohly hned vedle kochat těmi tkanými krásami a děti se plazily a batolily všude kolem a měly po ruce spoustu příležitostí ke zkoumání světa.

Utukutu

Děkujeme taky Gábině a Viktorovi z Utukutu za půjčení stanu, koberce a hlavně skvělé zábavy v podobě těch nových úžasných tónovaných houpacích prken a houpaček Spectra. Na to se skutečně stály fronty.

RootyRug

A v neposlední řadě děkuji i Viktorovi z RootyRug, že se o něj nebál a mohli jsme ten náš zapůjčený vzít s sebou! Ačkoli už stejně vím, že si ho odkoupím. Příliš by se mi po něm stýskalo. Moje dojmy z koberečku můžete čekat už brzy!

..a tři skvělé české značky

Hned vedle nás bylo možné ve společném stanu obdivovat české šátky Moisha a Vatanai. Já jsem si rovnou odvezla jednu úžasnou záležitost od Vatanai. Šátek, který budu moc ráda používat na kurzech pro novorozená i starší dvojčata. Je to naprosto neuvěřitelně hebká kombinace bavlny a lnu. Zatím jich je jen pár kousků.

Vatanai

Taky mi zanedlouho domů přijde Moisha ve speciální edici pro lektorky nošení dětí. A to je taky tak pěkná věc. A fakt exkluzivně jen pro nás. Neprodejný kus..

Je vidět, že Johanka je u tet z Moishy jako doma.

Moisha

Jejich kníraté šátky musí snad chtít každý tatínek. Nebo já. Já chci taky zase nosit!!! Snad mi to pan profesor brzy dovolí.

Moisha

Vatanai je česká klasika s letitou tradicí a mnoha legendárními kousky, ovšem ty novinky! To jednomu přechází zrak. Do Vatanai se zamilovávám čím dál víc.

Vatanai

Lea posílá pusu pro Vatanai!

Vatanai

A naproti se usadila LoktuShe, liberecká firma. Jejich šátky s něžnými vzory hrají jemnými i zářivými barvami a tak krásně ladí všechny dohromady, že by je člověk nosil nejradši všechny najednou.

Loktushe

Naštěstí to jde zařídit aspoň tak, že si můžeme koupit sukni ze šátkoviny. Vlastně u nich jde obléct od hlavy k patě skoro celou rodinu.

Loktushe

A to jsme my..

..ta parta, která miluje šátky a nošení dětí a to nás všechny spojuje a v Mirákulu se každoročně potkáváme.

Mě asi najdete. Jediný mužský na fotce je věčně rozesmátý Filip, který tvoří ty skvosty pod značkou Vatanai. Vedle něj Isabela a Monika, dvě neuvěřitelné ženy, které kromě toho, že společně stojí za značkou Moisha, k tomu taky provozují eshop iŠátky.cz. Holky v černém se srdcem na tričku jsou zleva Bára, Anička, Aneta (ta má to své srdce schované v růžovém šátku) a Lenka. Ony jsou něžné a milé liberecké LoktuShky. Uprostřed Jitka Svobodová, vedle Lea, vzadu vedle mě Denisa a pak Katka, lektorky a milovnice šátků, děvčata, která se obětavě starají o provoz poradní FB skupiny Nosíme děti (ovšem to je jen zlomek všech žen a matek, které tam dělají obrovský kus práce). A úplně vepředu je ta báječná osoba, Petra Svobodová, díky které se tohle všechno každý rok děje. Není to krásné, když se „konkurence“ kamarádí? Společné vize a láska k nošení dělají zázraky.

A myslím, že můžu aspoň naznačit, že na příští rok v Mirakulu chystáme něco velkého my samy!

Byli jste tam taky? Jak se vám líbilo?

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Komentáře
 1. Neplecha napsal:

  Pěkná práce! Mirákulum je skvělé.

  NEPLECHA NA PLECHU

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg