Domácí fotogalerie – jak na to?

V obýváku v našem novém bytě byla šedá zeď, na které jsem si okamžitě představila budoucí rodinnou fotogalerii. Jenže ta zeď je z panelu. Manžel okamžitě odmítl vyvrtávat dírky na skobičky (a já ho rozhodně chápu). A tak jsem musela vymyslet jiné řešení. Kromě toho vám ukážu, jak si snadno obrázky rozvrhnout tak, abyste s výsledkem byli spokojení.

Na začátku je prázdná zeď a rámečky s fotografiemi. Nebo možná nemáte ani ty rámečky a hledáte inspiraci, abyste si mohli nějaké sehnat? Velká spousta nádherných nápadů je ZDE. Jen varuji – je to návykové. 
Když už máme rámečky a fotografie, tak si jednoduše rámečky obkreslíme na papír, vystřihneme je a pomocí papírové malířské pásky poskládáme na zdi celou galerii bez jediného hřebíčku, který by byl zatlučený špatně. 
Teď je čas na slíbený fígl na zavěšení obrázků bez vrtání. Na zeď se nalepí jedna strana suchého zipu pomocí vhodného lepidla (třeba Pattex funguje skvěle). Na rámeček (nečekaně) přijde jeho druhá strana. Tu je možné připevnit pomocí tavné pistole, nebo jiného vhodného lepidla. Je dobrý nápad si tužkou označit okraje rámečků, než sundáte papíry. Myslete na to, že pak nesmí být tužka vidět, takže je maličkou posuňte tak, aby pak byly okraje pod rámečkem. Bohatě stačí orientační umístění. Nebo papíry nemusíte dávat dolů vůbec, jen je nadzvednete a suchý zip připevníte pod nimi. Budete je odlepovat postupně, jak budete připevňovat fotografie. Já jsem je odstranit musela, abych pro vás mohla suché zipy vyfotit 😉
Pak se jen nalepí obrázky a je to! Bezvadné je, že se s obrázky dá kdykoli hýbat a dají se skoro libovolně přeskládat.
Poznámka na konec:
Není nutné kupovat nové drahé rámečky. Bleší trhy jsou rámečků plné. Většinou jsou v nich i nějaké obrazy, ale vyndat to zvládne každý. Pokud to je potřeba, tak není žádný problém je zbrousit a natřít na novou barvu. 
Nebo to můžete udělat jako já a říct rodině a kamarádům, že si od teď k narozeninám a svátkům přejete jen rámečky v určitých barvách a máte také vyřešeno. Navíc je hezké se na rámeček podívat a říct si – ten pro mě vybrala maminka..
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Hraboška napsal:

  Díky, díky za geniálně jednoduchý nápad. Neřeší totiž jen problém zdí z panelu, ale i zdí, u kterých si už nepamatujeme, kudy vedou kabely (anebo naopak přesně víme, kudy vedou), a proto tam vrtat nelze.
  Jen teda předpokládám, že pokud někdy budu chtít ty suché zipy odstranit, půjde to ze zdi i s barvou, že? Takže jedině před malováním 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg