Galerie na dětská umělecká díla

Než se holčičky narodily, tak jsem byla trochu jako motorová myš a jedna z věcí, které se mi povedlo dokončit, je galerie na dětské výtvory v budoucím dětském pokojíčku. Galerie je z malých barevných korkových nástěnek a větších černých tabulí na kreslení. Výroba netrvá víc než 3 hodiny (plus něco málo na schnutí barvy). Pojďte se podívat, jak na to..


Nejdřív jsem si z obyčejného balícího papíru vystřihla šablony na tabule. Aby se udělalo přesné kolo, tak stačí přivázat na jeden konec špagátku špendlík, na druhý tužku, zapíchnout špendlík a narýsovat kolo. Šablonu jsem pak pomocí malířské papírové pásky (nebo klidně i izolepy) připevnila na zeď a tabulovou barvou pomocí válečku vyplnila. Byly potřeba dva nátěry. Schnutí závisí na barvě, kterou koupíte. Moje barva docela dost zapáchala zhruba dalších 20 hodin, než byla úplně suchá, a tak to určitě nejde dělat, když v pokoji mají v noci spát děti. Při malování dobře větrejte.

Takhle se používá šablona na malování

Korkové nástěnky jsou vyrobené z prostírání  HEAT z IKEA..

Prostírání HEAT z IKEA

Čalounickou sponkovačkou jsem na ně připevnila látku tak, jak je vidět na následujícím obrázku.

připevnění látky na prostírání
Připevnění látky na prostírání

Takto vypadají všechny mininástěnky pohromadě.

mininástěnky
Na zeď jsem nástěnky připevnila pomocí suchého zipu. Jedna strana suchého zipu se přilepí na zeď a druhá se přicvakne sponkovačkou na korek. Je potřeba dobré lepidlo vhodné na zdi – například Pattex. Lepidlo musí déle schnout a doba schnutí opět záleží na použitém lepidle. Pozor! Na zdi, na které je silná vrstva barev se může suchý zip po přilepení odlupovat spolu s nátěry. Pak je potřeba na místě, kde budete lepit, seškrábat vrstvy barvy až na zeď.

připevnění nástěnek na zeď pomocí suchého zipu
Připevnění suchého zipu na korek

A je to..

Těším se, až budeme vystavovat první výtvory.
Jak vypadají vaše dětské galerie?
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg