Jak se ostříhat doma během 15 minut

V rámci úsporných opatření a mojí nutkavé tendence k tomu dělat vše sama, jsem se rozhodla, že nebudu chodit ke kadeřnici. Takhle jednou večer jsem měla potřebu adrenalinu (možná hrály nějakou roli i poporodní hormony), a tak jsem vzala do ruky holící strojek, nůžky a dala se do toho. Dopadlo to dobře, od té doby už opravdu ke kadeřnici nechodím. Alespoň nemusím řešit, kde mě ostříhají aniž by mi myli vlasy šamponem.


Ono není moc o čem psát. Nemám na to žádné školy, jsem dost levá a přesto se už přes půl roku zvládám stříhat sama a dokonce sklízím pochvalné poznámky (i od profíků). Ostříhala jsem se těsně po tom (nebo možná těsně před tím), než jsem začala s No poo. Původně jsem měla vlasy do půli zad, pár týdnů po porodu mi začaly vypadávat celé hrsti a já jsem si řekla, že na krátkých nebude ten úbytek tak znát a že až mi začnou dorůstat, tak aspoň nebudu jak vypelichané kuře. Fakt dorůstají, a to všechny najednou. Jeden čas jsem měla po celé hlavě kráťoučké vlásky, které by dlouhými vlasy vyčuhovaly ven a dělaly neelegantní aureolu (ačkoli bych si ji občas zasloužila, tak takovou ne, prosím). Manžel měl jedinou podmínku, že si nesmím oholit celou hlavu na ježka (ale ukecala jsem ho, že kdyby ten můj pokus neklapnul, tak to můžu jako poslední záchrannou akci udělat). V rámci přípravy jsem si na Pinterestu našla účesy, které by se mi líbily (a které bych mohla zvládnout) a pak jsem se na Youtube dívala, jak se mě podobní pomatenci stříhají doma u zrcadla.

Dopadlo to nakonec výborně a já se ve stávajícím sestřihu cítím fakt dobře. Má to šmrnc, je to šik. Posuďte sami, jestli to před zásahem nůžkami bylo lepší nebo ne?
První stříhání jsem nenatáčela, protože trvalo podstatně delší čas, odhadem asi hodinu a půl. Ale v podstatě to vypadalo hodně podobně jako na videu, které následuje. Jenom s tím rozdílem, že na úplném začátku jsem okudlala všechny vlasy asi na 10 cm a pak teprve vyholovala strany a upravovala vrchní čupřinu.
Tady je video:


To je tedy moje odpověď na častou otázku, kde se nechávám stříhat a jak řeším nešamponování u kadeřnice. Neřeším, ke kadeřnici nechodím.
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Petra Soudkova napsal:

  To je pecka! A usetreno 400,- kazdy mesic 🙂 Perfektni!

 2. VikiKiki napsal:

  Tak to je veliká paráda! Hlavně Vám to fakt hrozně sekne!!! Mít odvahu, jdu hned do toho :-)))

 3. Hanka de rana napsal:

  Tak jsem to provedla :o) Nějak není čas na kadeřnici, však to znáte. Napoprvé 50 minut i s přípravou a úklidem. Krátké vlasy mám už dlouho, trochu jiný tvar. Je to trochu kratší, než jsem si myslela, že to udělám. Je to supr, jsem na sebe hrdá :o) (Asi mi to manžel bude muset trochu dorovnat, až se vrátí z práce, mezi si lidi si však troufnu) Díky!

 4. Jantar Dandová napsal:

  Je to bezva pocit, co?

 5. tina napsal:

  stříhám se sama už přes rok, to mám delší vlasy. no poo používám dokonce už třetím rokem a jsem naprosto spokojená. Myji si vlasy jen žloutkem s trochou jablečného octa, opravdu jen kapičkou. a oplachuji obyčejnou vodou. přestala jsem barvit, vlasy mají zpět svou přirozenou barvu, která mi i sluší a ozdravily se tak, že zírala i moje bývalá kadeřnice, která mě nedávno viděla. hrabala mi ve vlasech asi pět minut s tím, jak jsou fakt pěkné :)))

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg