Jak ušít vlastní slintáček?

Slintáček je geniální věc, která matkám vlastnícím blinkající nebo extrémně slintající děti, umožní převlékat mokrá bodýčka pouze několikrát za den a ne každou hodinu. Spotřeba se u nás v nejhorším období šplhala k deseti kouskům denně, a tak bylo potřeba pořídit slušnou zásobu. Jenže ta cena, když chce člověk nějaký pěkně vypadající. Ty, co se mi líbily se pohybovaly kolem tří až čtyř set za kus. Ne, to nežertuji. Protočily se mi panenky a rozhodla jsem se ušít holčičkám vlastní. Je to velmi jednoduché a zvládne to každý začátečník. Tady je návod.


Báječné je, že je to opravdu malinký kousek a tak se dají využít zbytky látek, které některé e-shopy nabízí a můžete si vybrat i designové úplety za rozumné ceny. Pohodlnější bude slintáček ušitý z úpletu (pružná látka).
 Z vybraného úpletu ustřihneme dva trojúhelníky tak, aby delší strana pružila (šířka úpletu). Rozměry jsou uvedené na obrázku.
Trojúhelníky položíme lícem na sebe.
A sešpendlíme je. Klidně si naznačte linii, kterou povede šev. Měla by být zhruba 1,5 – 2 cm od okraje. Nebudeme prošívat celý trojúhelník dokola, musí se nechat kousek neprošitý, aby šel otočit na líc.
Nejjednodušší je všechno prošít overlockovým stehem a přebývající látku odstřihnout (já jsem v té době ještě neměla stroj, který by ho uměl). Další variantou je použít klikatý steh a nastavit malou šířku. Nelze použít rovný steh, šev totiž musí pružit, jinak by se trhal. Okraje úpletu není nutné začišťovat, nepáře se. Ale to jsem tenkrát také nevěděla 🙂
Slintáček pak obrátíme na líc.
Okraje nesešité části zahneme dovnitř a co nejblíže kraji prošijeme rovným stehem. Pak už jen připevníme zapínání. Nejprve jsem zvolila suchý zip, ale nakonec jsem zapínaní předělávala na patentek. Suchý zip dělá neplechu v pračce a čím méně jich na oblečení je, tím lépe 🙂 Důležité je, aby byly patentky připevněné na správných stranách slintáčku a slintáček se zapínal hezky okolo krku – viz foto.
A tady je hotový slintáček a jeho další varianty na našich modelkách.

Nebojte se tvořit! Chce to jen trochu odvahy, ale stojí to za to!
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Pekny postup 🙂 Daji se udelat i velice jednoduche z fleece (treba ze starsi mikiny), ty se ani nemusi sit, staci jedna vrstva

 2. Pekny postup 🙂 Daji se udelat i velice jednoduche z fleece (treba ze starsi mikiny), ty se ani nemusi sit, staci jedna vrstva

 3. onni napsal:

  Ja spis nez nad slintackem uz nejaky cas premyslim nad nejakym stylovym mini-satkem po pulrocniho syna, protoze ja jsem trochu uchyl na saly a satky a hrozne se mi libi i na chlapech. Ted behem vetrneho zacatku jara se bude hodit:)

 4. onni napsal:

  Ja spis nez nad slintackem uz nejaky cas premyslim nad nejakym stylovym mini-satkem po pulrocniho syna, protoze ja jsem trochu uchyl na saly a satky a hrozne se mi libi i na chlapech. Ted behem vetrneho zacatku jara se bude hodit:)

 5. Pěkný návod, v nejbližší době ho vyzkouším. Už mě to samotnou napadlo ušít jich pár pro toho našeho slintala:-)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg