Jarní Festival Mini 2017

Festival Mini má už své třetí vydání. Jde o pražskou prodejní akci, kterou se snažím vždycky navštívit. Scházejí se tam totiž výrobci designových záležitostí pro děti. Od oblečků přes hračky po nábytek. Design s sebou často nese neotřelé nápady a kvalitní provedení, které u věcí pro děti oceňuji.

Letos je jeho hlavním tématem pouť a už tradičně ho symbolizuje červená barva. Takže jsme si domů jako pozornost odnesli červenou pouťovou růži.

Snažila jsem se vyfotit, co mě tam letos zaujalo. Zdaleka jsem nezvládla všechny stánky a to mě mrzí. Docela přemýšlím, že v neděli si udělám výlet ještě sama bez holčiček. A pro příští ročníky jsem poučená, že si s sebou opravdu mám vzít dalšího dospělého. Protože hlídat ty dvě cácorky a snažit se povídat si s výrobci a ještě ulovit aspoň trochu kvalitní fotky je docela výzva i na mě.

Co na festivalu všechno probíhá?

U spousty stánků si děti mohou pohrát s hračkami nebo vyzkoušet nějakou aktivitu a všude byli moc milí. Pro děti je navíc připravený pestrý program, každou hodinu nebo někdy i půlhodinu se ve vizuálně odděleném prostoru odehrává něco jiného. Děti si mohou „uvařit“ sushi, nebo si mohou něco vyrobit, zacvičit si, podívat se na divadlo a zazpívat si. Holky si vyzkoušely dětskou jógu s angličtinou. Ó, jak jsem si přála, abych je mohla s někým nechat bavit se u divadýlka a v klidu všechno omrknout.

Ve venkovních prostorách je tématicky řetízkový kolotoč a retro karusel. To je snad jediná věc, která mě na festivalu mrzela. Obsluha si totiž vesele vykuřovala zpovzdálí a rozhodně nebyla milá. Za jedno svezení se platí 30 Kč. Uvedeny jsou tři minuty. Po zhruba minutě chtěla Johanka dolů, nebudu ji tam trápit, že jo. Tak jsem paní, které zřejmě kolotoč patří, požádala, jestli by mohli zastavit. Mohli, ovšem dolů musely obě. Paní odmítla kolotoč znovu roztočit. Plačící Rozárka srdcem paní nepohnula. Úplně zbytečná situace a ani špetka obyčejné ochoty a pochopení. Měla rozkouřenou cigaretu, no.

Moc se nám všem líbila venkovní dráha na odrážedla, kola a koloběžky od Skibi. Děti dostanou helmičky a můžou jezdit po překážkách, které hravě zvládly i ty naše tříleté kočky. Zde se nic navíc neplatí a je možné přijít i několikrát. Jestli se rozhodujete, jaké odrážedlo koupit, tak se tady dá okouknout a vyzkoušet několik značek.

Nechybělo ani pořádné občerstvení a obří zmrzkou od dvou milých chlapíků jsme si udělali sladkou tečku za pěkným dnem.

Co se mi líbilo?

Aneb těch pár obrázků, co jsem stihla ulovit..

V Neobuto si můžete nechat změřit nožičky vašich dětí i svoje vlastní. Pán na stánku zná sortiment bosých bot moc dobře a umí poradit.

Kdo sleduje náš Instagram, tak ví, že holky přišly s tím, že: „Mami, zítra jdu do školky, tak mi musíš nalakovat nehty!“ „Aha, pročpak?“ „Protože A. a M. je mají nalakovaný!“ Tak jsme pořídili dětské laky omývatelné vodou.

Holky byly nadšené z Perfo systému, který mi opravdu hodně připomíná stavebnici Pony. Jednotlivé díly jsou ale menší a subtilnější. Nejsou nijak chemicky ošetřené, což je mi sympatické. A prý chystají nějaké novinky, které mi přišly hodně zajímavé. Mám slíbeno,že mi dají vědět, až to bude upečeno.

 

Odvezli jsme si i vlastní Kufřík od Pikle z pytle. Ten jsme měli původně v plánu až k Vánocům, ale situace se změnila a já se nemůžu dočkat, až si to dneska rozbalí! Kdo Kufříky neznáte, je to geniální hračka, kterou si vezmete všude s sebou (kufr do ruky) a je tak jednoduchá a nepřezdobená, že neskutečně rozvíjí dětskou fantazii. Budeme brát na dovolené, do čekáren na úřady a tak dál..prostě všude, kde bývá problém děti udržet potichu a v klidu. Těšte se na samostatný článek, protože hrát si teda budu i já!

Zastavili jsme se pozdravit i naše oblíbené houpací prkno, které se převléklo a stalo se z něj Utukutu. Geniální název, že jo?

Chtěla bych pro holky nějaký domeček na hraní. Pořád ještě žiju s představou, že ho vyrobím sama. Kdyby to ale začínalo vypadat, že ho dostanou k osmnáctinám, tak bych sáhla pro Domki. A pořídila rovnou dva. Jsou totiž stohovatelné a kdyžděti odrostou, tak se dají použít jako interiérová dekorace. Ten koncept se mi moc líbí.

Jeden z posledních objevů je poponášítko, které se vejde do kapsy. Jak bych něco takového bývala potřebovala v období: „Teď sama“ „Na uku“ „Teď sama“. To jsem s sebou nosila ringlisng a nosítko a co si budeme povídat, skladné to není. Český distributor Belvela má v nabídce i nosítko z elastického šátku, které má bederní pás. Je to první nosítko, o kterém s klidem řeknu, že je naprosto vhodné pro novorozence.

A nejhezčí stánek Šimido plný skřítků jsem vyfotit nezvládla..to mě fakt mrzí, protože je fakt úžasný a úplně z něj čiší radost a hravost.

Biobavlny a krásných oblečků je k mání taky dost.

A tuhle fotku jsem prostě nemohla nevyfotit..

 

 

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg