Kabely, všude jsou kabely..návod jak se jich zbavit

Málo co mě v domácnosti vytáčí tak, jako kabely. Umí se zauzlovat tak, že při vyndání z krabice stráví člověk půl odpoledne rozmotáváním. Jsou ošklivé, když někde koukají. Drží se mezi nimi a pod nimi prach, špatně se tam vytírá..no, nebudu to protahovat, to zaručeně všichni znáte. Rozhodla jsem se, že s nimi u nás doma zatočím. Pro vás přináším pár tipů.

Kapitola 1: Kabely v krabici
Kabely uložené v krabici podle mě v noci ožívají a svíjí se jako klubko hadů. Jinak si neumím vysvětlit tu záhadu, že je pečlivě smotám, pečlivě uložím do krabice a když ji znovu otevřu, tak jsou zauzlované v gordickém uzlu. S tím je teď konec, stačilo pár roliček od toaleťáku.

Všimněte si, jak uvolněné místo po krabici okamžitě obsadila kočka..
Kapitola 2: Kabely od počítače (a počítač jako takový)

Málokdo považuje stolní počítač za největší ozdobu domácnosti a chce ji vystavovat na odiv návštěvám. My jsme ho úplně schovali.

Anglické nápisy ignorujte, fotky byly původně focené pro Ikeahackers.net a já už jsem nenašla originály bez nápisů
Vlastně jsme mu vyrobili novou case z obyčejné skříňky. Vyvrtali jsme nahoře i dole větrací otvory a na ně připevnili větráčky, aby se celý prostor dobře chladil a počítač jsme „vysvlékli“. Na fotkách to není moc vidět, ale mezi horním okrajem skříňky a pracovní deskou je asi 15 cm volného prostoru.
Horní větráček vhání studený vzduch dovnitř.

Dolní větráček vyhání horký vzduch ven. Teď si určitě říkáte: „Ale to by přece mělo být opačně!“. Původně to tak bylo, ale bylo nám nepříjemné, že na nás nahoře foukal horký vzduch, tak jsme to otočili a teď si pod počítačem hřejeme zmrzlé nohy. A na chlazení to stačí.

Kabely od počítače jsme vyvedli nahoru na pracovní desku touhle vychytávkou z IKEA. Máme tam tudy stabilně protaženou třeba nabíječku k foťáku, telefonu a USB adaptér, abychom nemuseli lézt dolů do skříňky pokaždé, když potřebujeme něco připojit.
Kapitola 3: Ostatní kabely

Pak ještě zbývají další kabely, které se válejí všude možně po zemi, že jsou třeba dlouhé, že někde není zásuvka a musí se tam dovést prodlužovačka. Na to je jedno elegantní řešení – podlahové lišty, do kterých se dají kabely zacvakat zevnitř, vedou se pak podél zdi a nepřekáží. Lišta je vidět na následující fotce. Nepodařilo se nám tam schoval úplně všechny kabely. Ale manžel přišel na tohle geniální řešení našeho superdlouhého síťového kabelu, který jsme nechtěli zkracovat.

A moje duše perfekcionisty (ve většině případů spíš prokletí, než bonus) může konečně odpočívat v pokoji.
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg