Kdo je to látková poradkyně?

To jsem třeba já. Úplně normální maminka, která používá látkové plenky a pomáhá dalším maminkám, které o tuhle cestu mají zájem. Je to maminka, která si chce na mateřské „dovolené“ zkusit i něco nového. Nebo chce třeba začít vlastní podnikání. Zajímá vás víc?

Foto: Bamboolik


Jak jsem k tomuto povolání přišla si můžete přečíst TADY. Dneska chci odpovědět na otázku, proč chtít látkovou poradkyni.

Je to dost jednoduché. Osobní zkušenost je k nezaplacení a žena, která se s vámi bude chtít o své zkušenosti podělit a navíc vám je bude umět profesionálně předat, je nad všechny peníze světa.
Když jsem byla těhotná, tak jsem se potýkala s tím, že musím nějak sestavit výbavu pro své dvě děti a musím se trefit do rozpočtu a svých představ. To mě stálo spoustu nervů a soustu času. A výsledek byl ten, že jsem se NETREFILA! To vím až dnes. Čeká mě ještě minimálně půl roku a já bych potřebovala něčeho víc a něčeho míň, abych byla opravdu spokojená. Neměla jsem totiž tušení, jak bude vypadat realita. Nějak jsem si pořád představovala ta maličká miminka a nedošlo mi, že budu přebalovat i děti, které mají vlastní vůli a budou mi utíkat a sundavat si plenky. Absolutně jsem neuvažovala nad chvílemi, kdy budeme trénovat na nočník. V té době existovaly kurzy přebalování do látkových plen, které jsem absolvovala. Ale v rámci skupinového kurzu mi nikdo ani náhodou nemohl poradit tak, jak bych bývala potřebovala.
Ocenila bych někoho, kdo by se mnou trpělivě probral vše a dokázal mi kurz přizpůsobit „na míru“. To je právě to, s čím dokáže pomoci dobrá látková poradkyně. Má osobní zkušenost, ale dokáže se nad ni povznést a hledat řešení na míru pro svou zákaznici. Preferuje individuální setkání, aby vás mohla opravdu vyslechnout. S sebou vezme ukázku většiny typů plen, které jsou dnes na trhu. Nechá vás si na všechno sáhnout, všechno si zkusit. Vysvětlí vám, jak přebalovat miminko a UKÁŽE to. Nebojí se přiznat, že neumí odpovědět na vaši otázku, ale dokáže to zjistit. To jsou situace, kdy oceňuji, že mám širokou základnu zkušených kolegyň, které mi dokáží poradit ve chvílích, kdy já sama jako poradkyně tápu. Je to pokladnice zkušeností jejich vlastních a zkušeností jejich klientek.

Dobrá poradkyně vám dokáže především postavit výbavičku podle vašich finančních možností, představ a potřeb. Výbavu jsem sestavovala už mnoha maminkám a každá je jiná. Dobrá poradkyně se vás bude hodně ptát. Bude se snažit zjistit, proč chcete používat látkové plenky, co od nich čekáte, jaké máte výchozí možnosti (máte nějaké plenky poděděné, jak můžete sušit a prát, …). Výhody látkových plenek jsou jasné a platí všeobecně, ale každá máme vlastní žebříček. Pro někoho je na prvním místě ekologie, pro někoho ekonomická stránka, pro někoho naopak estetická. Podle toho všeho se pak bude lišit i to, jaké plenky budou zastoupené a v jakém množství.

Pokud nemáte prostředky na to pořídit vše najednou, tak vám navrhne řešení, jak si postupně vše nakoupit a od začátku spořit co nejvíce. Pomůže vám i zprostředkovat nákup vaší výbavičky.  Ale její role touhle chvílí teprve začíná. Bude vám k dispozici kdykoli budete potřebovat, až bude vaše miminko na světě. Pokud se vám nebude dařit přebalování do látkových plenek, tak za vámi bez váhání dorazí a vše s vámi opět probere a poradí. Bude vám k dispozici na telefonu či emailu. A z vlastní praxe vím, že téma látkových plenek se svými klientkami řeším jen výjimečně. Mnohem častěji odpovídám otázky na jiná dětská trápení. A to je právě součástí mého stávajícího „povolání“. A spokojené klientky, které vědí, že nejsou samy, jsou skvělá odměna. Dělám něco, co má smysl. Taková je práce snů.

Víte, co je nejlepší? Že tohle vše je pro naše klienty ZDARMA.

Pokud byste ocenily pomoc, můžete se nás obrátit, kontakty najdete ZDE.

Někdo může namítat, že jsem se „upsala“ jedné firmě a že tím pádem nemohu být nezávislá poradkyně. Já jsem svoje jméno dobrovolně spojila s českou firmou Bamboolik a přijala jejich podmínky. V nich není to, že bych musela prezentovat a nabízet výhradně plenky jejich značky. Podmínka je jedna jediná – dělat práci poctivě a dobře. Jsem ráda, že jsem se rozhodla tímto způsobem a mám za sebou silnou a férovou firmu, která mi poskytuje vynikající zázemí a na oplátku chce vlastně jen to stejné, co já – spokojené zákaznice, které dostávají špičkovou péči. A všichni vyhrávají.

*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg