King size dětská postýlka pro dvojčata

Holčičky vyrostly a už se nevejdou spolu do jedné postýlky. Nechtěli jsme je ale na noc od sebe oddělovat, nehledě na to, že rozměry naší ložnice by neumožnily mít dvě postýlky přímo u postele. Vymysleli jsme proto řešení a zvětšili obyčejnou postýlku z Ikea a připevnili ji k naší posteli. Díky tomu mám obě dcerky v noci na dosah a ony zase mne.

Díky tomu, že má naše postel široký okraj, který je v přibližně stejné výšce jako rošt postýlky, stačilo rozšířit a zvýšit matraci v dětské postýlce. Použili jsme dvě dětské matrace z Ikea, které jsme kupovali spolu s postýlkami a starší molitan, který už neměl lepší využití. Matrace jsem spojila dohromady pomocí pásky a ušila na ně potah z prostěradla. 

Pro sešití bylo nelepší použít tzv. matracový steh (příhodný název, že?)

Matracový steh
Pomocí mantinelů a nepoužívaných poliček, které jsem zastrčila mezi matraci a postýlku (ano, opravdu, jen takhle a drží to pevně) jsem zvětšila okraje postýlky, aby dosahovaly až k naší posteli. Postýlku jsme za rošt přivázali k roštu naší velké postele, aby neujížděla.
Poslední věc, kterou jsem potřebovala vyřešit, bylo nějaké noční osvětlení, které by neprobudilo spící krasotinku, když se té druhé něco děje a já na ni potřebuji vidět. A k tomu se perfektně hodil světelný řetěz také z Ikea, který jsem přestěhovala přímo z vánočního stromečku. Je napájený jen pomocí baterií, takže nějaké poranění elektrickým proudem nehrozí.
Kdyby nešlo jen o dočasné řešení, vše by bylo mnohem preciznější, ale plánujeme obří rodinnou postel z palet. Samozřejmě i s fotodokumentací a návodem 🙂
Každopádně děvčátka mají pohodlíčko a mohou se roztahovat jak se jim zlíbí. 
Kdyby se jim náhodou v noci v postýlce nelíbilo a měly trable se spaním, máme nachystané záložní řešení v podobě hacek (ví někdo, jak se to správně čte a skloňuje? 🙂 ), které visí v nohách naší postele.
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Aw_MP napsal:

  Ahoj, to je skvělý nápad. Zrovna jsem nedávno přemýšlela o tom, jestli existuje dostatečně velký kočárek, kam by se vešla dvojčátka (aspoň dokud jsou malá), aniž by byla oddělená, vždyť v břiše se musely mačkat hrozně, proč se pak vyrábí extra korbičky? Nehledě na to, že takový kočár by byl i příjemně menší…Zkoušelas je vozit v jedné korbě?

 2. Jantar Dandová napsal:

  Ahoj, ne, nezkoušela jsem je vozit v jedné korbičce. Holčičky jsou skoro letňátka, a tak jsme je v létě spíš nosili v šátku a když bylo horší počasí, byly už moc velké a mají každá svou korbičku. O dvojčecím kočárku s jednou spojenou korbičkou nevím. Myslím, že bych ho ani nechtěla. Teď, když už jsou větší, spí přes den méně a občas se stane, že na procházce spí jen jedna a ta nespící by ji budila. A to myslím ne náhodou, ale že by do ní schválně šťouchala. Třeba zrovna teď jedna spinká a druhou mám na zádech a vaříme spolu oběd 🙂

 3. Aw_MP napsal:

  Myslela jsem jen pro úplně malá miminka, ale zas to, že se navzájem nebudí je výhoda. 🙂 Třeba použití normálního prostorného kočárku. Jestli znáš film Zachraňte Edwardse o tom, jak rodiče bojovali za narození postižené holčičky, tak ta rodina má blog, kde mě zaujala fotka, jak jsou s dětmi na výletě a v kočárku spokojeně chrupou děti dvě (různě staré): http://juliankas.blog.cz/1210/chko-blansky-les – Jako jo, mají to jako nouzovku… .) Jen mě to přimělo k myšlence, že by tak šla vozit i dvojčata.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg