Krabička na kapesníky

Dlouho jsem nic nového nenapsala, omlouvám se těm, kteří čekali. Pravda je taková, že se mi prostě nechtělo. Zaměstnaný člověk má každý rok nárok na čtyři až pět týdnů dovolené. Já jsem si v loňském roce nedovolila ani jeden a vybrala jsem si je teď najednou. Bylo to potřeba. Chtěla jsem si užívat jara, holčiček a života mimo internet. Měla jsem alespoň čas se zamyslet nad novými tématy a konečně dokončit pár projektů. Jeden z nich je právě tahle bednička.

Pár let mě štvou tahací kapesníky v ošklivých papírových krabičkách, které opravdu nezdobí obývací prostory. Občas se dá narazit na nějaké slušné, ale podruhé už má člověk smůlu. Jistěže jsem viděla spousty kupovaných pevných krabiček, většinou velmi originálně polepených barevnými papírovými kapesníky. Ale vždycky jsem si chtěla vyrobit vlastní. 


Asi rok už jsem měla jasnou představu, ta ale troskotala na zakoupení polotovaru. Nakonec se mi podařilo narazit na výtvarné potřeby, vlézt do nich, vzpomenout si a jednoduchou dřevěnou bedýnku tam koupit. Pak mi doma ležela asi jen měsíc, což je jako okamžik v porovnání s tím, jak dlouho jsem se zvládla ošklíbat nad těmi papírovými a nic s tím neudělat. Máte taky nějaké takové dlouho plánované a už i detailně promyšlené projekty, které váznou na nákupu propriet nebo něčem podobně banálním? Nejsem sama, že ne?

Moje kapesníková krabička měl jít do setu s domácí pokladničkou (TADY). Kdysi jsem někde v časopise o bydlení viděla vázu polepenou snad britskými drobáky a odtud inspirace. Ideálně se mi hodila moje nesvědomitost, když jsem v době stažení padesátníků z oběhu zapomněla svou sbírku odnést na poštu (nebo kam se to tehdy odevzdávalo) a zůstaly mi doma padesátníky za pár stovek.
Co jsem potřebovala:
 • dřevěný polotovar
 • balakryl + malý váleček a vaničku na barvu
 • mince
 • tavnou pistoli + univerzální náplň
Polotovar vypadá takhle:

Když už nám chodí skoro dvě kila letáků týdně, tak se je snažím zužitkovat 🙂
Krabičku jsem natřela dvěma vrstvami barvy. 

Pak jsem si pro jistotu rozvrhla, jestli se mi padesátníky vejdou těsně vedle sebe nebo jestli budu muset dělat nějaké rozestupy a nalepila jsem je pomocí tavné pistole. Ta za sebou nechává jemné vlásky lepidla, ale ty jdou velmi snadno odstranit.

Nemáte-li doma zbytečné drobné, ale líbilo by se vám něco podobného, tak by určitě šlo lepit něco jiného placatého. Třeba takové ty skleněné oblázky, dřevěné podložky nabarvené na zlato..to by se mi moc líbilo.
Ještě mi nějaké padesátníky zbyly a tak si podobně chci upravit nějaký květináč nebo vázu.

Takhle vypadá hotová krabička. Mám z ní radost.

Jen malá poznámka na závěr. vím, že papírové kapesníky nejsou eko varianta, jenže papírových kapesníků se ve prospěch látkových asi nevzdám. Snažím se si to představit, ale strašně se mi to ekluje a škrábou.

Zase příště..

*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

 2. Ahoj, moc se mi líbí Tvoje články. Krabička na kapesníky jde krásně ozdobit i ubrouskovou metodou. Kukni ke mně na web: http://m.fufuweb.webnode.cz/news/vyroba-vanocniho-darku-krabicka-na-papirove-kapesnicky/

 3. Hraboška napsal:

  Já to mám s kapesníky přesně opačně – nemám ráda papírové :-). Použiju je jen v případě, že si látkový zapomenu. Strašně mi vadí, jak se mi hned protrhne 🙂
  Jinak přebytek letáků jsem vyřešila jednoduše – na schránce máme ceduli, že je nechceme, letáky vybraných obchoďáků si nechávám posílat mailem, a když potřebuju nějaké "staré noviny" za podobným účelem jako tady v článku, dojdu si ke schránkám do bedýnky, kam sousedi odhazují nepotřebné letáky 🙂

  Jinak krabička vypadá pěkně :-). Mně zase láká zkusit na tu originální papírovou ušít nějaký látkový potah, taky už jsem na to viděla návody. Ale pořád je na šicím seznamu něco akutnějšího.

  A k těm rozpracovaným projektům – rozhodně nejsi sama :-). Už docela dlouho mi tu pod stolem leží připravené koberečky a komponenty na senzorický koberec, i představu už mám, ale vázne to na přetvoření jednoho či dvou polotovarů do finální podoby daného komponentu.

 4. Anonymní napsal:

  Váš blog mám moc ráda, píšete poeticky, máte krásné fotky a dobré nápady… ale tady jsem se trochu zarazila – nechápu, jak můžou látkové kapesníky škrábat a už vůbec ne, jak se Vám to může eklovat. Copak se do papírového vysmrkáte jen jednou a hned ho vyhodíte?
  Omlouvám se, nechci diskuzi posouvat do indiskrétní roviny, ale nedá mi to se nezeptat 🙂
  Anna B.

 5. Jantar Dandová napsal:

  Mám velmi citlivou suchou pleť a když mám fakt rýmu, tak při používání látkových kapesníků mám druhý den i přes mazání nos sedřený do strupů..(asi to může souviset i s kvalitou vody, my tu máme s naší tvrdou všechno jako struhadlo)..a když už mám takovou rýmu, tak fakt smrkám do papírového jen jednou 🙂 Na takové to vysmrkání jednou za den bych látkový klidně používala, ale to se mě nějak vůbec netýká, nemívám to..když rýma, tak fest, takže látkový je hnedka durch a to mi vadí, sahat na to znovu potom..nebo ho třeba dát posmrkaný do kapsy..no to vůbec..brr.. 🙂

 6. Jantar Dandová napsal:

  Můj muž taky zásadně látkové..a papírové nechápe a nesnáší..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg