Nošení dvojčat: Dvojitý kříž a batoh

Rodiče s různě starými sourozenci často řeší problém, že potřebují mít děti v tandemu od sebe uvázané „odděleně“. Tedy aby mohli kdykoli jedno sundat a druhé nechat uvázané a naopak. Řešením je tandem ve dvou šátcích s úvazem dvojitý kříž na břiše a úvazem batoh na zádech. Tady je návod.
 
 

(zapomněla jsem nás v úvazu vyfotit a žádnou další fotku jsem nenašla, tak srabácky schovávám fakt, že je to nekvalitní printscreen z videa, za retro efekt..)

Budete potřebovat jeden krátký šátek na záda (velikost tři, čtyři). Setkáte se s označením „batohák“ nebo „batoháček“. Ale můžete klidně použít i delší šátek, jenom ho budete mít víckrát dokola než uděláte uzel. A pak jeden šátek klasické délky, se kterým vážete úvazy na břicho.
Jak na to?
 
Nejprve uvážete dvojitý kříž. To je v podstatě Kříž s kapsou uvnitř (KsK), ale opačně. Co máte na u KsK na zádech, máte tentokrát na břiše. Je to takový pokračovací úvaz na břicho. Větší děti se v něm nosí lépe než v Kříži s kapsou uvnitř. Navíc se z něj dá kdykoli vystoupit a zase nastoupit, aniž by se cokoli muselo rozvazovat nebo povolovat nebo dotahovat.
Když je úvaz připravený na dítě, tak na něj na chvíli zapomenete a uvážete dítě dozadu do klasického úvazu batoh. Pak už jen umístíte dítě do připraveného dvojitého kříže a můžete vyrazit.
Na procházce se kdykoli může zadní dítě odvázat a přední stále drží. Jenom je pak náročnější dostat zadní dítě opět na záda, protože přední dítě dělá závaží a nemusí se mu navíc líbit předklon. Pokud ale spí, tak se mu dá zajistit hlavička jedním pruhem šátku a předklon by mu vadit neměl.
Tady je video:
 
Já na videu nedávám dětem ruce do šátku, protože už skoro chodí a samy sedí, ale pokud vaše dítě ještě nesedí samo, tak mu ručičky pěkně schovejte.

 

Výhody:
 
 • Děti jsou uvázané nezávisle na sobě
 • Je to pohodlný a variabilní úvaz
 • Vhodný pro různě staré sourozence (starší bývá na zádech)
Nevýhody:
 
 • Potřebujete dva šátky (na druhou stranu je to „omluvenka“ proč koupit ještě jeden)
 • Na někoho to může být moc vrstev
Další tandemová videa najdete na mém kanálu na youtube.
 
Pokud si netroufáte vázat jen podle videa, nabízíme individuální kurzy vázání (nejen) dvojčat. Více informací najdete ZDE, kurz je možné zakoupit i ve formě dárkového poukazu, pro více informací se nám ozvěte na mail info@backontrees.cz
Nošení zdar!
*Jantar*

 

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Hraboška napsal:

  Tak mi to hlásí, že video už není k dispozici, že AdRev for Rights Holder si nárokuje autorská práva… co to?

 2. Jantar Dandová napsal:

  Hudba, kterou jsem ke svým videům používala a byla volně šiřitelná, už volně šiřitelná není. Nicméně jsem tedy našla jinou, se správnou licencí a video už jede 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg