Pětiminutová šikovná pokrývka hlavy pro miminka

Možná si pamatujete ten boom tak před deseti lety, kdy se objevily tunýlky na hlavu pro dospělé. Daly se použít jako šála, čelenka nebo čepice na padesát způsobů. Já ho dokonce navlékla i jako tílko, když byla nouze. Stejně jako spousta ostatních jsem byla nadšená a jeden dodneška mám. S holkami jsme se chystaly ven a mě najednou došlo, že jim nemám co dát na hlavu a že už venku docela pere sluníčko. Tak jsem jim těsně před odchodem vyrobila tunýlek. Návod včetně několika tipů na nošení následuje.

Co potřebujete:
kousek úpletu – asi 30-40 cm dlouhý a široký podle velikosti hlavy vašeho robátka. Délku a  šířku si nesmíte splést, úplet pruží po šíři.
nitě
Celý postup je v tom, že si změříte obvod hlavy vašeho miminka a ustřihnete stejně široký pruh úpletu. Ten pak líc na líc sešijete nejlépe overlockovým stehem (čímž se obvod lehce zmenší a sedí tak akorát). Když nemáte overlockový steh, tak bohatě stačí cikcak, úplet se nepárá, takže nemusíte začišťovat. To je všechno.
Klasický obrázek z naší domácnosti. Toto je foceno, když jsem šila tunýlky a slintáčky pro kamarádku a její dvojčátka.
Takhle dopadly.

Každopádně použití je mnohem zajímavější než výroba. Tak jsem pro vás natočila krátké video s několika způsoby, jak lze tunýlek nosit. Stejně to funguje i u dospělých, ale já nejsem tak roztomilá figurantka jako Róza.
Tohle fakt zvládne každý, třeba to bude i váš první výtvor 🙂
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Jitu napsal:

  Super video 🙂

 2. Ajka napsal:

  Dopadly dobře:-)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg