Popruh na zrcadlovku za pár korun

Znáte to, ten popruh škrtí nebo tlačí, člověk se pod ním potí a navíc je hnusný a má ho každý. Tak jsem ho upgradovala. Zvládne to i nešvadlenka, je to náročné asi jako takové ty dětské vyšívánky s předem udělanými dírkami.
Popruh na zrcadlovku
Je to fakticky jednoduché, na inspiraci jsem narazila na Pinterestu. Nemám nafocený postup, ale to vůbec nevadí.

Co na popruh potřebujete?

 • originální popruh
 • lehoučký  a krásný šátek
 • nitě
 • páradlo (nebo malé nůžtičky)

Jak se postupuje?

Nejdřív jsem rozpárala přišití původního popruhu. Překvapilo mě, že jsou ty koženkové kousky navíc ještě slepené. Ale nakonec mi to pomohlo při výrobě. Ustřihla jsem šálku na potřebnou délku a šířku, zaobroubila a naskládala do rozpáraných koženkových spojovaček. Tam mi pomohlo to lepidlo, protože se šálka krásně přilepila a já nemusela vlastně nikde nic držet. Spojovačky jsem pak barevnou nití sešila klasickým předním stehem několikrát dokola tak, aby nebyly žádné stehy „vynechané“. Kdybych to prošila jen jednou, tak by to nevypadalo dobře. Bylo by to jakoby ob steh. Po vypárání původního šití tam byly dírky, které krásně lícovaly a tak se sešívalo opravdu snadno.
Edit 18.12.2016: Dneska už vím, že to prošití bez vynechaných dírek, je speciální steh, který se používá při práci s kůží. Šije se dvěma jehlami a dvěma nitěmi proti sobě a práce se silou utahuje naproti sobě pomocí těch dvou nití. Tady to ale rozhodně není potřeba. To snad jedině kdybyste si chtěli dělat vlastní kožená poutka.
Popruh na zrcadlovku
Popruh na zrcadlovku
Také jsem zkracovala tu pohyblivou (černou) část popruhu. Nechala jsem si tam udělátko na náhradní paměťovku, ale zbytek jsem udělala co nejkratší, abych mohla mít naopak co nejdelší část se šátkem. Jednoduše jsem to utáhla, ustřihla a zatavila s pomocí sirky, aby se tkanička nepárala.
To je všechno, práce na jeden večer, která bude dělat parádu a radost několik let.

A jak to vypadá hotové?

Popruh na zrcadlovku

PS: Omluvte kvalitu fotek, když fotím zrcadlovku, tak to pochopitelně nedělám tou zrcadlovkou 😀

Edit 18.12.2016:

Nevím, proč mě to nenapadlo rovnou. Když fotím někde venku, tak neustále bojuji s tím, že nemám kam dát krytku objektivu. Tašku na foťák si sebou často neberu, protože je ta moje neprakticky velká. Tedy na mou velikost. Ostatním asi překážet nemusí, ale já, hubená, s ní mám vcelku problém. (už dlouho si pohrávám s myšlenkou na nějakou novou, vlastnoručně vyrobenou).

Ale k věci. Na popruh jsem doplnila kapsičku na krytku.

Kapsičku na popruh jsem přidala takto:

Nejprve jsem si vystřihla dostatečně velký kus látky.

Tu jsem pak vyžehlila a sežehlila jsem si předem okraje (to je dobrý zvyk, který jsem ve svých začátcích z lenosti vynechávala a často se mi to nevyplatilo). Horní okraj jsem nezahýbala, využila jsem začištěný okraj šátku.

Následně jsem kapsičku našpendlila na příhodné místo popruhu.

Prošila jsem tři okraje..

…a zjistila, že mi z toho krytka padá..takže jsem to prošila ještě jednou, o půl centimetru jinde a tím zmenšila vnitřní velikost. A tadá!

Budu moc ráda, když se na našem Facebooku podělíte o své výrobky!

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Petra Hradilova napsal:

  super nápad!!!! díky :-)))

 2. Anonymní napsal:

  To je bezva nápad! Nesnáším svůj popruh na foťáku, řeže a otravuje mě, tohle určitě vyzkouším! ma.ia

 3. Jantar Dandová napsal:

  Bezva! Jsem ráda, když někomu pomůžu!

 4. Anonymní napsal:

  Tak tohle opravdu nemá chybu!!! Přesně tohle hledám!!! Klobou dolů, super nápad. Tleskám a jdu hledat šátek :-). Moc děkuji za tenhle nápad. Vlaďka

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg