Recyklace: Rodinná pokladnice

Objevila jsem doma starou truhličku, ve které jsem jako dítě schovávala své „cennosti“. Také jsem našla kupu padesátníků, které jsem zapomněla proměnit, když končily. Dala jsem je dohromady a vznikla tahle rodinná pokladnice. Renovace zabrala jen chvilku a máme v obýváku nový stylový kousek. První ze série článků na téma Recyklace.

Tohle byl jeden z mých prvních pokusů o to dát novou podobu nějaké staré věci. Je to návykové a dnes mám problém cokoli vyhodit, aniž bych to desetkrát neobrátila v ruce a nepřemýšlela o dalším využití. A to je, myslím, dobře. Tedy dokud nenosím domů harampádí zvenku 🙂

Truhlička se mnou strávila celé dětství, měla své kouzlo, ale já už ji viděla v novém.

Celou jsem ji lehce přebrousila jemným smirkovým papírem a pak omyla od prachu vodou s trochou odmašťovacího prostředku, aby mi hezky chytala nová barva. Byly potřeba tři vrstvy bílého laku na dřevo. Použít se dá třeba Balakryl nebo Bakrylex. Každá vrstva musí před nanesením další dobře uschnout. Jak dlouhé rozestupy je potřeba udělat, se dozvíte na plechovce s barvou.

Po uschnutí a ztvrdnutí laku jsem na ni nalepila padesátníky chemoprénem. Použít se dá i tavná pistole, ale tu jsem v té době ještě neměla.

A to je vše 🙂

*Jantar*

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Anna Vlková napsal:

  Skoda, ze jsi tu krasnou truhlicku nenechala v puvodnim stavu a treba nezkusila zrestaurovat…

 2. Jantar Dandová napsal:

  Takový machr bohužel nejsem, neumím si vůbec představit, jak bych to udělala, protože byla počmáraná fixkami (kvalitně) a nešlo to umýt..kdybych ji brousila smirkovým papírem, tak odstraním i ty malby a hlavně patinu, která jí dává to kouzlo..a já bych to znovu asi nenamalovala..nehledě teda na to, že bych ji neměla kam dát, protože by byla v našem bytě jak pěst na oko 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg