Sady látkových plen pro dvojčata od Bambooliku

Díky tomu, že jsem součástí Bamboolikova týmu, jsem se mohla podílet na vytvoření sad látkových plenek speciálně pro dvojčátka. Ono to totiž nefunguje tak, že se pořídí dvojnásobek toho, co je potřeba pro jedno miminko. Plen je potřeba méně a my jsme sady vymyslely tak, aby rodiče po jejich koupi nepotřebovali už nic jiného shánět. Své holčičky přebaluji do látkových plen od příchodu z porodnice a díky tomu mám velmi dobrou představu, co je potřeba. Nočník je ještě daleko..a už dnes můžu říct, že se nám investice do látkových plenek dávno vrátila. Dneska bych vám ráda popsala, jak sady vypadají a co v nich je a proč.

Celkem jsou připravené 3 sady + dvě rozšiřovací:

Sada Twins Minimimi: pohodlné přebalování pro nedonošené děti od narození do cca 6 měsíců a najdete v ní vše, co budete pro přebalování potřebovat
Sada Twins Economy: ekonomicky příznivé přebalování pro nedonošené děti od narození do cca 1 roka + volitelně pokračovací sada Twins Economy do konce plenkového období
Sada Twins Comfort: pohodlné přebalování pro větší dvojčátka od cca 4 kil (u dvojčat to bude tak od 3 měsíců) do roku+  volitelně pokračovací sada Twins Comfort do konce plenkového období

Twins Minimimi velká sada:

Touhle sadou určitě začnu, protože je určená pro maličkatá miminka, což se týká 90% dvojčátek. Plenky Minimimi sedí už od dvou kilogramů (propouštěcí váha z většiny porodnic) a vydrží zhruba do půl roku věku. Do kdy budou doopravdy sedět, záleží na proporcích konkrétních miminek. Dlouhým žížalám budou klidně i mnohem déle, kdežto malí „mišelinci“ můžou mít plenky tak akorát už dřív, 6 měsíců je minimum. 
Co v sadě je a proč?
Plenky:
 • 6x svrchní kalhotky Minimimi: ty se dávají přes kalhotkové plenky a zabrání protékání tekutin na oblečení
 • 24x kalhotková plenka Minimimi + krátká vkládací plenka: měkoučká „plyšová“ bambusová plenka, která má za úkol nasát tekutiny
 • 8x AIO Minimimi: plenka „vše v jednom“, přes kterou není třeba dávat svrchní kalhotky a zevnitř má flísovou vrstvu, která drží zadeček miminka v suchu. Je ideální na procházky nebo k lékaři, protože přebalování je rychlé a opravdu jednoduché.
Celkem tedy sada obsahuje plenky pro 32 přebalení, prát je potřeba zpočátku denně, později obden. Pokud si pořídíte více plen, než je v sadě, tak to neznamená, že budete moci prát méně často. Za jeden den zpočátku naplníte celou pračku, a tak byste prali obden dvě pračky místo jedné denně.
Příslušenství:
 • 20x flísová separační plenka: vrstva, která se vkládá do kalhotkových plenek, aby měly děti zadeček v suchu
 • Pytel na pleny – nepromokavý pytel s sebou na cesty
 • 2x přebalovací podložka: tenká nepromokavá podložka, kterou můžete mít doma na přebalovacím pultu nebo si ji brát s sebou ven, k lékaři, atd.
 • Taška – velká nepromokavá taška, která se hodí nejen na pleny

  Proč je dobré začít s Minimimi plenkami a investovat do něčeho, co bude potřeba jen krátkou dobu?
  Jsou speciálně vyvinuté pro malé novorozence. Dobře jim sedí a tudíž neprotékají. Přebalování je méně pracné a výrazně jednodušší než s jinými typy plen, a díky tomu je začátek látkování příjemnější a celkově snazší. Nedělají dětem velký zadeček, což není jen estetická otázka, ale je to důležité kvůli zdravému vývoji. Miminka musí mít možnost volně hýbat nožičkami, především je přitahovat k bříšku a neměly by mít mnoho materiálu pod zadečkem, aby „nevlály“ ve vzduchu. Platí, že přebalování do látkových plen je z mnoha důvodů zdravější, ale příliš velké pleny na moc malých dětech mohou nadělat víc škody než užitku.

  Investice navíc nebude tak vysoká, plenky pak můžete prodat a za utržené finance pořídit nové, které vydrží až do nočníku. Tou dobou se budete už lépe orientovat a budete vědět, co potřebujete. Výbavu můžete doplňovat i postupně, a tak to nebude taková finanční zátěž.

  Více informací ZDE.

  Twins velká sada Economy:

  Dvojčátka jsou výrazně finančně náročnější než jedno miminko. Proto jsme vytvořili speciální nízkorozpočtovou sadu, se kterou vystačíte od narození zhruba do 1 roku. Přebalování sice nebude tak pohodlné, jako by mohlo být s dražšími a „vychytanějšími“ typy plen, ale nejde o nic extrémně složitého. Sama mám z větší části výbavu složenou právě ze čtvercových a vícevrstvých plen a mívám období, kdy je preferuji před vším ostatním. Pokud vám jde především o finanční úsporu a nebojíte se trochy „práce“ navíc, tak je tohle vaše varianta.
  Co v sadě je a proč?


  Plenky:
  • 16x čtvercová plena Libštát extra kvality 70x70cm: klasická plenka, kterou v tzv. novoskladu můžete používat na nejmenší drobečky a později „narovno“ i na batolala. Je to nejlevnější varianta přebalování, jako bonus schnou nejrychleji.
  • 16x vícevrstvá plena s kapsou: plena připomíná tvarem klasické čtvercové pleny, ale je sešitá z několika vrstev bambusové látky, díky tomu má výrazně vyšší savost. Poskládat se dá rovněž na novorozence, ale i na batolata. Její savost se dá ještě zvýšit díky kapse, do které můžete přidat další vrstvy (vkládací plenky nebo třeba čtvercové).
  • 32x krátká vkládací plena: je součástí sady kvůli větším dětem, které čůrají víc. Přidává se jak ke čtvercovým plenkám tak k vícevrstvým, když už je to třeba. Přes to, že je to malá a poměrně tenká plenka, tak pojme hodně tekutin (bambus saje 4x více než bavlna) a děti nemají zbytečně velkou spoustu materiálu na zadečku.
  • 4x Minimimi svrchní kalhotky: Budou vašemu miminku sedět už od narození až do půl roku lépe než klasická řada, kterou byste využili až mnohem později a s látkováním byste museli čekat.
  • 4x standardní svrchní kalhotky: Sedí většině dětí, když se s váhou dostanou na 4-5 kilogramů. Postupně je začnete používat spolu s Minimimi kalhotkami.
  • 24x separační plenky flísové: vrstva mezi plenku a zadeček miminka, která drží citlivou dětskou pokožku v suchu
  Sada opět obsahuje plenky na 32 přebalení. Je velmi variabilní a s malým doplněním, které nemusí být vůbec potřeba, pokud nebudete mít děti, které čůrají hodně, bude stačit až do nočníku.
  Příslušenství:
  • 3x Snappi sponka: geniální vynález, který se používá na uchycení čtvercových a vícevrstvých plen
  • Pytel na pleny – nepromokavý pytel s sebou na cesty
  • Taška – velká nepromokavá taška, která se hodí nejen na pleny, využívám ji i jako tašku na kočár, nákupní tašku, tašku na cesty a kabelku..
  Více informací ZDE.

  Pokračovací sada Twins Economy:

  Sada navazuje na sadu Twins Economy a doplňuje ji pro starší děti. V roce už jsou děti více pohyblivé (utíkají od přebalování), a tak oceníte, že s doplněním bude přebalování rychlejší a jednodušší. V roce už také většina dětí spí téměř celou noc, a tak je nechcete rušit přebalováním. Na to potřebujete plenky, které dokáží pojmout více tekutin a děti se nebudou budit kvůli mokru.  
  Co v sadě je a proč?

  • 4x svrchní kalhotky: doplňují původní sadu do ideálního počtu svrchních kalhotek
  • 10x tvarovaná plena: plenka, která se vpíná do svrchních kalhotek a díky tomu je přebalování snadné a rychlé. Zvládají ho tatínci, babičky i dědečkové. Stačí jen nacvaknout a zapnout svrchní kalhotky. Plenky jsou součástí AI2 systému (info ZDE). Na případné hlídání můžete předem připravit plenky do všech svrchních kalhotek a vaše dobrá víla nemusí nic složitě řešit, pouze vymění celou použitou plenku za novou stejně jako by to bylo u jednorázových.
  • 6x noční kalhotková plena: plenka, která má uvnitř „stay-dry“ vrstvu z flísu. Díky ní mají miminka suchý zadeček celou noc a nebudí je pocit mokra. Plenka je „rozkládací“, a tak dobře schne i přes to, že je opravdu hodně savá. Pro extrémní učůránky je možné dovnitř přidat další savé vrstvy.
  • Pytel na pleny

   Více informací ZDE.

  Twins velká sada Comfort:

  Sada pro rodiče, kteří chtějí používat látkové pleny a přejí si, aby přebalování bylo co nejjednodušší. Času totiž s dvojčátky také není mnoho nazbyt 🙂 Sada vystačí pro většinu dětí zhruba do roka. Později může být třeba doplnit savé plenky.

  Co v sadě je a proč?


  Plenky:
  • 4x AIO stay-dry: plenky vše v jednom, jejichž dotyková vrstva z flísu zajišťuje pocit sucha, ideální varianta na procházky, kde chcete přebalovat co nejrychleji
  • 4x AIO bambus: plenky vše v jednom, jejichž dotyková vrstva je z bambusu a plenky jsou díky tomu velmi savé i přes to, že nejsou vůbec objemné
  • 8x svrchní kalhotky: nepromokavé, ale prodyšné kalhotky, které zabraňují úniku tekutin na oblečení, vevnitř jsou umístěné patentky, které umožňují nacvaknutí vnitřních tvarovaných plen ze systému AI2
  • 24x vnitřní tvarovaná plena (základní): velmi savá plena, která se vpíná do svrchních kalhotek
  • 8x krátká vkládací plena: slouží jako posílení pro kterýkoli typ plen (AIO, AI2), zde se budou vkládat především do AIO plen
  • 20x flísová separační plenka: vrstva, která se vkládá do kalhotkových plenek, aby měly děti zadeček v suchu
  Sada obsahuje plenky pro 32 přebalení. Součástí jsou i moderní plenky vše v jednom, které jsou velmi jednoduché na používání a doplňují skládací systém AI2.
  Příslušenství:
  Více informací ZDE.

  Pokračovací sada Twins Comfort:

  Sada doplňuje předchozí sadu až do odplenkování. Plenky se dají mezi sebou kombinovat tak, aby přesně pokryly vaše potřeby.
  Co v sadě je a proč?

  • 18x batolecí vkládací plena: dlouhá vkládací plenka, která se připíná na tvarovanou plenu místo krátké vkládací plenky nebo se může použít do nočních plen jako extra savá vrstva. 6 kusů tak použijete do nočních plenek, zbývajících 12 nahradí krátké vkládací plenky na polovině tvarovaných plenek. Na zbývajících 12 tvarovaných plenek budete dávat dvě krátké vkládací plenky a díky tomu budete mít všechny přebalovací sety dostatečně savé i pro větší batolata. 
  • 6x noční kalhotková plena: viz výše
  • Pytel na pleny M
  Více informací ZDE.
  Pokud vás látkové plenky zajímají a chcete se na něco zeptat, něčemu jste v článku neporozuměli, chtěli byste pomoci sestavit plenkovou výbavu na míru (i kdyby jen v jiných barvách – sleva je samozřejmostí), nebo třeba látkové plenky používáte a něco se vám nedaří – nebojte se napsat na info.backontrees@gmail.com – ráda pomohu!
  A kdybyste si chtěli plenky pořídit bez mé pomoci – budu ráda, když mě zmíníte při nákupu v políčku Jméno látkové poradkyně 😉
  Další články o látkových plenkách najdete ZDE.
  *Jantar*
  Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
  Jantar Dandova
  Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
  Komentáře

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Vítejte a bavte se!
   Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
  • Co se děje u nás doma?
   Something is wrong.
   Instagram token error.
  • Vaše nejoblíbenější příspěvky
  • Co nám píší čtenáři?
  • Celá naše historie
   • 2018 (1)
   • 2017 (13)
   • 2016 (27)
   • 2015 (102)
  • Kde nás můžete vidět?
   300x250.jpg