Tabulová stěna v obýváku

Když jsme se stěhovali do nového bytu, tak jsem věděla, že chci mít v obýváku tabulovou stěnu. Vždycky mi to přišlo pěkné, retro a praktické, ale v podnájmu jsem si nikdy netroufla plácnout na zeď černou barvu. S vlastním bytem jsem dostala konečně volnou ruku. A jsem do toho černého pruhu pořád zamilovaná. Pokud stejně jako já rádi děláte změny v bytě, tak ji musíte mít. Okamžitě se dá proměnit atmosféra a nestojí to vůbec nic.

Včera jsem nám v obýváku trochu zazimovala. Před touhle stěnou bude o Štědrém dnu stát stromek, tak kdyby nebyly bílé Vánoce, budeme mít alespoň trochu bílo doma.

Do včerejška byla stěna označená nápisem, který měl podprahově motivovat mého muže k hudební produkci (to se nepovedlo). 
Tuhle fotku už jste mohli vidět u článku o „recyklaci“ staré židličky od piána (TADY). Piáno už odcestovalo do ložnice. 
Mimochodem mazání starého nápisu šlo vcelku špatně (myslela jsem si, že to prostě stáhnu mokrým hadrem a bude to černé a čisté) a já jsem u toho vzpomínala na „služby na tabuli“ a přemýšlela jsem, jak jsme to tenkrát jako děti dělali. Vybavila jsem si, že jsme to měli vcelku vychytané a že jsme mazali vždycky „špinavou“ stranou houby a pak jsme otáčeli a mazali „na čisto“. Ale nějak si vůbec neuvědomuju, jestli jsme měli nějaký kyblík na vodu, nebo jsme s tím běhali k umyvadlu. Fakt netuším.
Každopádně ten tabulový pruh je udělaný prostě tak, že jsem koupila v drogerii tabulovou barvu a aplikovala ji přímo na stěnu. Barva hrozně smrdí, vydrží to i dva dny, takže doporučuju naplánovat před víkendem a někam odjet a nechat větrat. Nevýhoda téhle metody je jasná – půjde to fakt špatně dolů. Ale já to tedy nehodlám nikdy sundavat. Jedna plechovka barvy stačila na tohle a ještě dětskou galerii do pokojíku (TADY). A ještě jedna věc – tabulová barva NENÍ vodou ředitelná, takže na zamatlané štětce a válečky nesahejte rukama. Jde to opravdu špatně umýt 😀
Místo barvy přímo na zeď se dá sehnat samolepící tapeta, některé jsou i magnetické. Ale je to výrazně dražší. Nebo se dá barvou natřít kus prkna a přimontovat ke zdi. Obě dvě varianty půjdou odstranit snadno na rozdíl od té mojí.
Na malování sněhu a tak jsem nepoužívala klasické suché křídy, ale tekutou křídu ve fixu (jiné názvy: stíratelný popisovač na sklo, křídový fix na sklo, třeba tento). Nepráší při psaní (pochopitelně), ale ani tolik nemaže po uschnutí. Dá se s ní pracovat přesněji a je výraznější.
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře
 1. Vik R napsal:

  Ahoj, samolepiaca tapeta je vhodná na hladké povrchy. Na stene držať nebude, ako som bola poučená v obchode s tapetami na Florenci. Niekde som tiež čítala, že je treba celú plochu tabuľe počmárať bielou kriedou (stiahnuť to dlhou stranou kriedy po celej dlžke) a potom umyť. Krieda sa dostane do pórov a následne by už kresby nemali nechavať po zmazaní/umytí stopy.
  Zatiaľ som to teda neskúšala. Naše dvere potravinovej skrine v kuchyni sú
  panensky čierne 😉

 2. Jitka Pivonkova napsal:

  Ahoj,toužím roky po tom sámém ale jsme v podnájmu:( Jsem si právě myslela na samolepící tapetu, když třeba exitují samolepky na stěnu, jak vidím bude to chtít větší výzkum. Třeba by mi na Florenci něco poradili. Podprahový vzkaz je super myšlenka 🙂

 3. Anna Vlková napsal:

  Máme tapetu na normální štěně a drží bez problému. Koupila jsem na Sevtu, je tam za fajn cenu.

 4. silvi landa napsal:

  Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg