TIP: Křidélka pro malé děti

Holky se moc rády koupají. Loni jsem s nimi bez problému zvládala letní koupání tak, že jsem je v hloubce prostě obě držela na ruce nebo jsme trávili většinu času v mělkých brouzdalištích. Letos je nosit nesmím a myslela jsem si, že tím pádem s sebou vždycky budu potřebovat někoho dalšího jak doprovod. Potřebovala jsem to vyřešit a objevila jsem tahle křidélka, se kterými holky úplně v pohodě v hloubce plavou samy a já tak s nimi můžu kamkoli sama a bez obav.

Bez křidélek jenom s mou podporou se v hloubce bály. Držely se mě jako klíšťata a já jsem si říkala, že to asi nebudou úplně vodomilky. Hned poprvé, když jsme v zimě jely na bazén, zjistily, že jsou samostatné a naučily se pohybovat ve vodě sebevědomě.

Jsem moc ráda, že jsem tuhle vychytávku objevila. Kruh mi vždycky přišel nebezpečný. Živě si pamatuju vlastní skoro utopení z dětství, když jsem se v kruhu převrátila. Beru ho jako falešný pocit bezpečí. V klasických křidélkách se mi zase nelíbilo, jak děti „visí“. A holky panikařily. Kdo z nás si nepamatuje, jak klasická křidélka dřela a škrábala?

Lepší křidélka

Kouzlo těch, o kterých píšu, je v tom, že k nim patří ještě malý pěnový hrudní pás, který se zapíná vzadu na přezku s pojistkou. Díky němu se děti snadno udrží v „plavací“ pozici a cítí se bezpečně. I já vím, že jsou v pohodě a nemusím se bát si je nechat „uplavat“. Teda aspoň tam, kde není proud.

Na křidélkách se píše, že jsou vhodná pro děti od 15 do 30 kil. Johanka měla zhruba 13 kilo, když jsem je začali používat. Dneska se k těm patnácti blíží.

Křidélka jsou potažená poměrně příjemným (asi polyesterovým) materiálem, takže nijak neškrábou. To je mi taky sympatické. Mají klasické nafukování se zpětným ventilem a šikovným poutkem pro jednodušší otevření ventilu.

Dokonce mají takovou žížalu, kde je můžete dětem podepsat.

Pro starší děti se může oddělit pás od křidélek a dají se používat samostatně a je to dobře vyřešené. To teprve musíme otestovat až dorostou. Pás se dá i přifouknout, my ho zatím používáme bez přidaného vzduchu. Nadnáší tak akorát.

Zrovna si vedle mě zavzpomínal kamarád (píšu venku), jak visíval v křidélkách a jak mu nešlo plavat a hned se mě ptal, jestli se v nich nemůžou převrátit na záda a pak mít problém. Můžou se převrátit na záda, ale problémem bych to nenazývala. Rozhodně si nepotopí hlavu tak, aby to bylo nebezpečné. Holkám to bylo nepříjemné, ale po chvíli přišly na speciální mrsknutí, jak se vrátit zpátky a teď se tím baví.

Lepší, než popisovat, je určitě ukázat. Jsou to vodomilky. Johanka mi dokonce hupla do bazénu s tou svou sádřičkou..

Takže takhle si plavou naše čerstvě tříleté holčičky:

Třeba se někomu tip bude hodit. Kupovali jsme v Decathlonu spolu s plavkami se stejným obrázkem (což s sebou pochopitelně nešlo velké nadšení).

Co používáte vy? Máte nějakou další inspiraci pro rodiče?

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Komentáře
 1. Lucie napsal:

  My nedáme dopustit na takové ty pěnové žížaly! Sice to není bezpečnostní pomůcka jako taková, člověk na děti musí stále vidět, ale díky nim se i náš čerstvý dvouleťák pohybuje ve vodě naprosto samostatně a ani se nebojí do vody skočit.
  Stačí když ji mají v podpaží a drží si ji. (čtyřletý ji ani držet nemusí)
  Bylo super, že se díky ní naučili být sami ve vodě po dvou hodinách…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg