Vaření pro miminka i maminky: bílé zelí, mrkev a nudle po čínsku

Tohle je ideální varianta, pokud opravdu nestíháte, ale chtěli byste si dopřát teplé a chutné jídlo. Ingredience má každý doma a hotovo je během 15 minut včetně přípravy. 


Co je potřeba na dvě porce?
dvě porce čínských nudlí
hlávka zelí
3 větší mrkve
1/2 lžičky nasekaného zázvoru (může být i sušený)
2 stroužky česneku nadrobno
šťáva z poloviny citronu
2 a 1/2 lžíce kvalitní sojové omáčky
1/2 lžíce sezamového oleje (může být i slunečnicový)
pečená cibulka na posypání (např. v IKEA) nebo petrželka, koriandr, nasekané arašídy…
Na struhadle nebo v robotu nastrouháme mrkev. Zelí pokrájíme na malé kousky. V malé misce smícháme sojovku. zázvor, česnek a šťávu z citronu.
Ve wok pánvi (nebo nějaké jiné hluboké) na sezamovém oleji zlehka osmahneme všechno zelí a mrkev (připravovat dětem zeleninu na oleji je dle Zerzána a Strnadelové možné od 9. měsíce – menším miminkům dáme zelí a mrkev rovnou jen vařit).
Odebereme část na příkrm a pět minut povaříme v menším hrnci s troškou vody. Rozmixujeme, nebo pro miminko, které už snese kousky, necháme být jen tak a maximálně trochu pomačkáme vidličkou. Dáme si vařit vodu do konvice a můžeme krmit.
Když je robátko syté, tak zalijeme nudle vroucí vodou a necháme odstát dle návodu (většinou stačí 2 minuty). Nudle (bez vody) přihodíme do pánve k zelí a mrkvi, zalijeme mixem ze sojovky a chvilku prohřejeme. Podáváme něčím posypané, ale není to samozřejmě nutné.
Dobrou chuť!
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg