Vyrážíme mezi lidi..aneb tři maminky v restauraci

S kamarádkami spolumatkami jsme se domluvily, že si troufneme a půjdeme i s dětmi na oběd do restaurace. Říkáte si, že to přece není nic divného, že chodíte pořád? No..my ale máme v té partě tří holek dvoje dvojčata..

Pohodový výlet začíná už v kočárkárně, kde zjišťuji, že obě holčičky nepovezu, protože dvojkočár má píchlé kolečko. Tss..to mě nerozhází. Beztak mám obě v tu chvíli namotané v šátku na sobě, tak jednu vymotám do jednokočáru a jedem. Před domem se k nám přidává má kamarádka se svými dvěma miminky. Pro účely příběhu ji pojmenuji Katka. Už když jedeme s kočárky městem, tak budíme pozornost. Po tom, co jsem nás viděla na fotce, jsem se přestala divit. Pochopila jsem totiž, že spíš než pozornost, budíme respekt a paniku. Ono to vypadá, že se na vás řítí dva tanky a vy nemáte kam uhnout. Ale úspěšně kličkujeme kolem chodců po chodnících nevhodných pro obyčejné kočárky natož pro ty naše široké a přijíždíme do místní baby friendly restaurace. Ta má zahrádku ve vnitrobloku, a tak naše spící robátka (3ks) odkládáme i s kočárky tam a objednáváme si jídlo. Johanku sundávám z břicha a mazlím si ji u stolu. Vypadá to, že se povede nemožné a my se v klidu najíme. To by bylo asi tak podruhé za tu dobu, co jsou holky na světě. Chyba lávky, děti mají radar.
Než stihnou oběd donést, tak se budí Katčina holčička, která se rozhodla, že se nají první. Tou dobou přijíždí třetí duše do party (pro příběh Jana) a parkuje synka na zahrádce a starší dcerku usazuje u nás. Obědváme, povídáme a je to pohodička (asi tři minuty). Když tu ale..
..Janin syn se budí a chce dovnitř. Zjišťujeme, že i Katčin synek je vzhůru a chtěl by k mamince. Říkám si – zlatá Rozárka, že spinká. Ale ouha, má očička dokořán. Tak se nám během minuty zdvojnásobil počet dětí a zmizely volné ruce. Okolní hosté se dobře baví. Děti jsou totiž na ten počet vcelku v klidu, takže nikoho neobtěžujeme. Zdá se mi, že odněkud slyším: „Kolik jich tam ještě máte?“. Slečna vedle u stolu říká té druhé (těhotné): „Vidíš, třeba to taky budete mít rovnou po dvou.“ Tuším, že oslovená se za mými zády křižuje. Smutně koukám na svůj oběd. Zato Jantarky na něj koukají nadšeně. Ale kuřecí stripsy jim ulovit nenechám. Tou dobou obědvá i Katčin synek, ale přes plné ruce a šilhání hlady si nejsem jistá. Povede se mi obě usadit na klín a držet jednou rukou, ony bedlivě sledují mou vidličku a natáčí za ní otevřené pusinky, což je komické a okolí se opět dobře baví. Závidím Katce, že její dvojčátka jsou ještě maličké kukličky a nesápou se jí po jídle a bez problémů je udrží na jedné ruce oba. Abychom nevynechali Janu, tak její dcerka se hlasitě dožaduje našich řízků ke své kaši. Co na tom, že před patnácti minutami měla svůj oběd ve školce. 
S notnou dávkou akrobacie a žonglování s dětmi nebo jídlem do sebe svou porci úspěšně naházím, fofrem obléknu děti, které přestává restaurace bavit a zcela vyčerpaná a zpocená suverénně odjíždím bez placení. Naštěstí mě obsluha něžně (na celou restauraci) upozorní a tak si (rudá až na zadku) klestím cestu zpět a platím. Jana s Katkou i s dětmi už dávno čekají venku..a já si škodolibě říkám, že teď je Katka rychlá, ale že ji to taky nemine 🙂
Pěkný den všem!

*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg