Z mého deníčku: Běžné dopoledne dvojčecí matky

Hodně maminek se mě ptá, jak vypadá můj den..že si to neumí představit..že jim stačí to jejich jedno miminko..
Tak takhle vypadalo jedno poměrně normální dopoledne, když byly Jantarkám čtyři měsíce..ale přesto tvrdím, že:15.9.2014:
Pět ráno, budí se první holčička, čůráme na nočník, papá, čůráme a kakáme (do plenky při papání :-)), nespí (grrr..)..usíná v půl sedmé..v sedm se budí druhá..čůráme, papáme, nekakákame, spí..jdu likvidovat toxické odpady, přemáchnout plenku. Přemáchnu i sebe..když mám namydleno, budí se první..chce čůrat..kašlu na to, že se chlípní sousedi mají na co kouknout zatímco balancuju u okna dítě v namydlených rukách nad nočníkem..dítě se při té příležitosti poblinká..převlékáme..usíná..jdu smýt zbylé mydliny..budí se druhé dítě..jak to? Nečůrá..nekaká..chce si hrát..ja chci ale jíst..no nic..sním ji samou láskou..píše ségra, že teda přijede a jestli ji vyzvedneme na nádraží…hmm..challenge accepted..hlady ztrácím přehled, která byla první a která druhá..chytře instaluji hračku na šňůrku do dětského zorného pole, a tak mohu chvílemi odběhnout (dokud se hračka houpe), díky čemuž se mi podaří nacpat plenky do pračky..matně tuším, že už by některá měla jíst..vzhůru jsou obě..pozoruji, která vypadá víc hladově..mezitím chystám sobě snídani..jsem odvážná, zkouším i čaj..sedám ke snídani a obě se na mě usmály najednou! To musím vyfotit! Dělám opičky, které jsem se zapřísáhla , že jako matka nikdy dělat nebudu..podařila se jenom mázlá fotka..pochopitelně – věci tak vzácné jako yetti nebo ufo nikdy nemohou být vyfocené ostře.
Ono už je tolik?? To by snad už mely jíst obě..ale jistě..taky se ozvou obě zaráz..takže čaj nebude..jednou rukou cpu housku do pusy, druhou chystám sunar..nočník, plínka, nočník plínka..decibely stoupají..oba reproduktory ucpány lahvičkami..nakrmeno..blinkáme dvojmo..převlekám jednu v premiéře, druhou podruhé..konečně si uvědomuji, která byla první, a která druhá, ale už je to jedno..chystám alchymistickou dílnu na ven..oblékam druhé vrstvy..blinká se znovu..jejej čůrat..holka, teď už do plenky..řve, nechce se jí do plenky..svlékame, čůráme..hotovo..vážu dítě do šátku..do cípů šátku deky do kočárku..batoh na záda..bundu do popruhu batohu, jinam se nevejde..klíče do zubů..sakra čepičky..batoh už nesundavám, do šátku se toho vejde..druhé dítě do ruky..zabouchávam..nemám čím zamknout, levou to neumím..nevadí..všímavá sousedka by si všimla, kdyby nás někdo stěhoval..tři patra po schodech..pokládám děti do kočárku..nejsou rády..no nic..doufám, že se to vstřebá..pojedu po obzvlášť lahodných výmolech..
..podařilo se a děti spí..tu projede kolem nějaký debil a zatroubí na nás (Jéé, paní víte o tom, že máte dvojčata?? já jsem si všimnul!)..obě se lekají, budí a brečí..ucpávám dětskými roubíčky..blížíme se k nádraží s jazykem na vestě a moje sestra se ptá, kde jsme, že už pět minut čeká a že se mi nemůže dovolat..
Emotikona smile a máme poledne..

Cítíte-li se, že máte někdy všeho po krk, tak si na mě vzpomeňte 🙂
*Jantar*
Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho dál! Budeme rádi!
Jantar Dandova
Maminka dvojčat, co se učí za pochodu a ráda se o ten proces dělí s ostatními. Snaží se o ekologický přístup k okolí, zdravý životní styl a celkově návrat k přírodě. Sem tam něco tvoří. Někdy se jí to daří, někdy ne. Na začátku roku 2015 založila blog Back on Trees a o svých pokusech píše veřejně. Pracuje jako lektorka nošení dětí a látková poradkyně, má vzdělání v oblasti psychomotorického vývoje kojenců.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Vítejte a bavte se!
  Smějte se, inspirujte se, pojďte si povídat v komentářích, chlubit se svými výrobky na Facebooku, žijte s námi a určitě nám dejte vědět, jak se vám tady líbí!
 • Co se děje u nás doma?
  Something is wrong.
  Instagram token error.
 • Vaše nejoblíbenější příspěvky
 • Co nám píší čtenáři?
 • Celá naše historie
  • 2018 (1)
  • 2017 (13)
  • 2016 (27)
  • 2015 (102)
 • Kde nás můžete vidět?
  300x250.jpg